4 milyarlık proje görücüye çıkıyor

İSMAİL ŞAHİN – Deprem kuşağında yer alan Türkiye’de yatay mimarı ve sağlam mühendislik ihtiyacına cevap vermesi için Ege Yapı ve Mona Yapı ortaklığıyla OrmanYaka projesi gerçekleştiriliyor. Çekmeköy’de ilk projesi Çamlıyaka Konakları’nı inşa eden Ege Yapı şimdi bölgede 4 milyar lira yatırım değerinde ikinci projesini Mona Yapı ortaklığıyla devreye aldı. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Çamlıyaka Konakları’nda yaşayanlara vadettiğimiz en güzel şey ‘şehirden kopmadan doğanın içinde yaşam’ kalitesiydi. Bu mottomuzu şimdi OrmanYaka projemize taşıyoruz. OrmanYaka projesinde Mona Yapı ile iş birliğinde ilerliyoruz. 37 bin metrekare arsada, çam ormanlarının arasında, arazi eğimine uyumlu yerleşimi ile her katında müstakil ev rahatlığı sunan projemizi satışa sunuyoruz. 15 blokta 150 daire ve 16 ticari ünitenin satışa çıktığı projede, her blok 3-4 kat olacak şekilde tasarlandı. Daire tiplerinin 1+1’den 5+1’e kadar farklı büyüklüklerde tasarlandığı OrmanYaka’da tüm daireler birbirinin manzarasını kesmeyecek şekilde planlanıyor. Projede teslimleri 2025 Aralık ayında yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Akıllı çözümler

Ege Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Didem Güneş ise, “OrmanYaka, şehrin yorucu temposundan uzak, tertemiz havası ile insan ömrünü uzatan çam ormanları içinde 3 katlı müstakil bir yaşam sunuyor. OrmanYaka’da akıllı bina sistemleri ile kullanıcı giderlerini minimuma indirmeyi amaçlıyoruz. Peyzaj sulama ve bakımı için yağmur sularını toplayıp bahçe sulamada kullanıyoruz. Güneş panelleri sayesinde ortak alanda masrafları azaltıyoruz” diye konuştu.

Her yere ulaşım kolaylığı

Şile otobanının faaliyete geçmesiyle önemli bir ulaşım aksına sahip olan Çekmeköy, şehir merkezi ile bağlantısını güçlendiren M5 Metro hattı ile trafik sebebiyle bu bölgelerde yaşayan kişilerin ulaşımlarında büyük kolaylık sağlıyor. Bu güzergâh üzerinde konumlanan OrmanYaka projesi, İstanbul Havalimanı’na 35 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 25 dakika, Avrasya Tüneli, Şile Otoyolu ve 3 ana köprü güzergahına 25 dakika mesafede yer alıyor. Proje aynı zamanda bölgedeki prestijli eğitim kurumları, spor tesisleri ve hastanelere olan yakınlığıyla da öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x