Kartal’dan 5-0 sonrası ‘hakem’ yorumu: Emeklerimizin heba edilmesi can sıkıyor

Süper Lig’in 7. haftasında Kadıköy’de Çaykur Rizespor’u 5-0 yenen Fenerbahçe ligde 7’de 7 yaptı ve 21 puanla liderliğini sürdürdü.

Maçın ardından yaptığı değerlendirmene pozitif futbol oynamaya çalışan bir takım olduklarını söyleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal “Oyuncuların iştah ve coşkusu beni mutlu ediyor” dedi.

Çok kısa zamanda önemli mesafe kat ettiklerini vurgulayan Kartal şunları söyledi: “Bu kadar kısa zamanda çok farklı sistemde oynayan bir takım bu sene yeni transferlerle kendi sistemimize dönüşüm, adaptasyon, uyum ve yönlendirme gerçekten zor işti. Ben ekibime çok güveniyorum. Samandıra’dan dışarı çıkmıyoruz. 3-4 hafta önce iyiyiz ama tam değiliz demiştik. Yavaş yavaş tam olmaya gidiyoruz. İnşallah oyunumuzu sürdürürüz.”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kartal hakemler hakkındaki soruya ise şu yanıtı verdi: “Hakemler hakkında konuşmadım ama bu akşam öyle bir noktaya geldim ki beni konuşmak zorunda bırakacakları seviyeye geldim. Bu kadar güzel futbol oynayan takımın emeklerinin heba edilmesi can sıkıyor. Başkanımız bu konuyla ilgili hafta içi net bir açıklama yapacak.”

PALUT: SAHADA BU KADAR YOK OLACAĞIMIZI DÜŞÜNMEMİŞTİM

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut ise “İki yarınında başlarında yediğimiz goller bizi demoralize etti ve kötü bir görüntü oldu. Bu maçtan dersler bile almamamız gerekiyor.” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Palut, Fenerbahçe’nin oyununu daha üst noktalara taşıdığını söyledi ve şöyle devam etti: “Sahada bu kadar yok olacağımızı düşünmemiştim. Bu maçı unutmamız gerekiyor.

Süper Lig’de kaç maça çıktım bilmiyorum. Açık söylemek gerekirse en zor durumda kaldığımız maçtı. Fenerbahçe için sadece kadro kalitesi dersek basite indirgemek, emeği görmezden gelmek olur. Bu kaliteyi istek, coşku ve doyumsuzlukla birleştiren bir takım var. Bunun çözümü yok mu, bu kadar karşılıksız mı kalmalıydık dersek elbette hayır. Ayağımıza gelen topları çabuk kaybettik, dakika dakika öz güvenimizi yitirdik.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x